Nowość ~ Chanel Bleu de Chanel Parfum

Bleu de Chanel Parfum
W czerwcu Chanel rozszerza rodzinę Bleu de Chanel o Bleu de Chanel Parfum – zapach, który „uwalnia moc Bleu de Chanel”, prezentując go w najczystszej i najbardziej skoncentrowanej formie. To jest właśnie perfumiarz Chanel Olivier Polge, pierwszy przebłysk Bleu i podobnie jak przy jego podejściu do Nº5 z L’Eau starał się pozostać wierny oryginałowi, zachowując to, co czyniło go tak kultowym. Zresetował równowagę, tym razem specjalnie w odniesieniu do drzew sygnowanych przez Bleu, aby były bardziej widoczne, „aby stworzyć mocniejszą i bardziej intensywną energię”. Czy to Bleu de Chanel na sterydach, czy to Bleu de Chanel w ultra wysokiej rozdzielczości 4K?

Nuty:
Lemon Zest, lawenda, geranium, cedr, drzewo sandałowe

Jak to pachnie?

Dobrą wiadomością jest to, że Bleu de Chanel Parfum jest natychmiast rozpoznawalny jako część rodziny Bleu de Chanel. Od razu jednak czuje się zapach mniej ostry i skoncentrowany na cytrusach. Żywotność przypraw i cytrusów w EDT i EDP przenosi się z powrotem na bardziej intensywną intensywność lawendy i geranium, dwie nuty, które łączą się, aby nadać bardziej aromatyczny charakter świeżości Bleu de Chanel.

Teraz, pomimo „bleu” w nazwie, Bleu de Chanel nigdy nie zamierzał być wodnym zapachem, kojarzącym się z oceanami i rzekami, zamiast tego perfumy, które Jacques Polge starał się stworzyć „kruchość sosnowego lasu w okresie lata”, rozlewając chłodne powietrze u szczytu drzew. W przypadku Parfum zapach zaczyna się na dnie lasu i idzie w górę, bogato chwytając mchy i liście, aby uzyskać bardziej intensywne doznania.

Bleu de Chanel Parfum może poszczycić się drewnem w podstawie. Interesujące jest tu zderzenie twardości i gładkości. Szorstki, kolczasty cedr (z nutami przypraw) zderza się z kremową konsystencją drzewa sandałowego z Nowej Kaledonii. Stwarza to poczucie napięcia, które nadaje Bleu de Chanel bardziej dynamiczny charakter. To prawie tak, jakby w każdej chwili saldo się skończyło, ale tak się nie dzieje. Zgodnie z oczekiwaniami ta gęstsza baza daje Bleu de Chanel więcej obecności, a także bardziej typowo męską estetykę. Tworzy także poczucie twardości i szorstkości.

Bleu de Chanel Parfum nie robi nic nadzwyczajnie odmiennego od swoich braci, ale osiąga to, co zamierzał zrobić, czyli przedstawić natychmiast rozpoznawalne spojrzenie na Bleu z bardziej wyrazistą sekcją z drewna, wszystkie z dodatkiem gęstości i trwałości.

Ponieważ wszystkie trzy stężenia są względnie podobne, uważam, że nie potrzeba posiadać więcej niż jednego z trzech. Jest bardziej prawdopodobne, że Bleu będzie najbardziej rezonował z nimi.

Dostępność

W sprzedaży zapach pojawi się po 1 czerwca 2018 r.
Bleu de Chanel Parfum będzie dostępne w opakowaniach perfum o objętości 50m i 100ml .

Leave a Comment